8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Dostatek financí vám poskytne vaše nemovitost

Jestliže uvažujete o tom, jak se dostat ze zdánlivě neřešitelné těžké finanční situace, může být vhodnou cestou zpětný prodej nemovitosti. Tato služba je určena pro majitele nemovitosti, kteří potřebují v brzké době dostatečnou hotovost a nechtějí se svého majetku zbavit natrvalo. 

  • Zpětný odkup nemovitosti nebo také zpětný leasing probíhá tak, že firma odkoupí na určitou dobu váš majetek a vyplatí vám hotovost nebo uhradí vaše stávající pohledávky. 

Vše je sepsáno v kupní smlouvě, která se vkládá do katastru nemovitostí. Kromě kupní smlouvy bude sepsána také nájemní smlouva, ve které bude sjednána pevně stanovená výše nájemného. Po celou dobu máte totiž svou nemovitost v nájmu a můžete ji užívat. 

  • Otázkou je výše kupní ceny. 
  • Ta bude dána dvěma faktory. 
  1. Výše tržní hodnoty nemovitosti. 
  2. Druh nemovitosti a lokalita, ve které se nachází. 

Z určené hodnoty se pak vyplácí dohodnuté procento. Jak informuje portál Lundea, nejvíce se většinou dá získat z bytů, poté z rodinných a bytových domů a menší procento se získá z ostatních druhů nemovitostí (chaty, chalupy, garáže). 

  1. Kdy registry ani příjmy nehrají roli?

Při zpětném prodeji nemusíte dokládat žádné výpisy z bankovních nebo nebankovních registrů. Stejně jako u dříve nabízeného produktu, kterým je rychlá sms půjčka bez registru v hotovosti. Tento produkt ale v současné době získat nelze. Každý poskytovatel hypotéky nebo úvěru je povinen prověřit registry dlužníků. 

  • Zpětný odkup nemovitosti může být také řešením pro podnikatele, kteří nemohou získat finanční produkt, kterým je půjčka blesk

Informace o možnostech, jak získat hypotéku, vám může nabídnout hypoteční kalkulačka na portálu Finanční patron, která je k dispozici na webových stránkách hned v několika podobách. Na těchto stránkách je seznam pouze solidních poskytovatelů finančních produktů. Další možností je srovnávač půjček. 

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny