8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Komíny Schiedel aneb dejte si pozor na pravidelné kontroly

Komínové systémy v současné době plně nahrazují klasické zděné komíny. Ty ve velké většině případů neodpovídají dnešním normám a platným vyhláškám, a proto je jejich použití v novostavbách nepřípustné. Oproti tomu jsou komíny Schiedel vyrobeny z prvotřídního nerezu, díky čemuž si zachovávají dlouhou životnost. I když nemají komínové systémy prakticky žádné chyby, podléhají, stejně jako jiné spalinové cesty, pravidelným kontrolám.

Proč si zvolit komínový systém?

více v článku...

Hlavní výhodou komínového systému je bezpochyby jednoduchá montáž. Renomovaný dodavatel zajistí kompletní systém včetně všech potřebných součástí. U řady z nich si lze objednat i montáž, ale pokud patříte mezi šikovné kutily, můžete si komíny Schiedel instalovat svépomocí. Není na tom nic těžkého, protože firma Schiedel se specializuje na spalinové cesty pro různé využití – a součástí komínového systému je vždy podrobný návod krok za krokem. Jednotlivé komponenty tak sestavíte jako větší dětskou stavebnici.

V čem kontrola spočívá?

Po instalaci komínového systému musí následovat revize. Ta představuje jednorázovou událost, během níž se technik přesvědčí o bezzávadnosti spalinových cest. Pokud je vše v pořádku, můžete otopný systém uvést bez obav do provozu. Nicméně komínový systém není bezúdržbová technologie, takže je nutné v pravidelných intervalech provádět kontroly. Ty jsou zaměřeny především na splnění bezpečnostních požadavků.

Jak často kontroly provádět?

Pravidelné kontroly se u komínů Schiedel provádějí většinou jednou za rok, ovšem to závisí na výkonu připojeného spotřebiče a také na druhu spalovaného paliva. Kromě toho záleží i na tom, zda jsou spalinové cesty využívány celoročně, nebo pouze v topné sezóně. Cena za pravidelné se pohybuje v řádu 300 až 1 000 korun. Ještě před provedením kontroly se vyplatí komín vyčistit, aby bylo možné spalinové cesty lépe zkontrolovat.

Ani po pořízení komínového systému nezapomínejte na pravidelné kontroly a údržbu. I o komíny Schiedel se musíte trochu starat, aby mohly perfektně odvádět spaliny od připojeného topeniště.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny