8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Televizní stolek: Jak vybrat kvalitní a designový kousek?

Masivním obývacím stěnám dávno odzvonilo. Naopak, odlehčenější obývací pokoje bez nepotřebného nábytku, to je to, oč tu běží. Jediné, co je potřeba, je sedačka a praktický televizní stolek.

Ať už televizi umístíte do držáku na zeď, anebo ji plánujete na stolek přímo postavit, bude se vám bude hodit v každém případě. Co v případě výběru zohlednit?

Vyberte si styl televizního stolku

Než si pořídíte první kousek, na který narazíte, nejprve důkladně zhodnoťte celkový koncept a styl, který u vás doma panuje. Jednotlivé produkty mohou totiž vypadat pěkně zvlášť, ale pokud je zkombinujete už s tím, co máte doma, pak můžete narazit na jejich vzájemný nesoulad. Vyčleňte si proto základní styl, ve kterém držte celý interiér, a to od koupelny až po kuchyň. Tak budete moci jednotlivé kousky snadno kombinovat.

A jaké interiérové styly jsou nejpopulárnější? Hledáte-li útulný a designový nábytek, který hodně pracuje se dřevem a zemitými tóny, oblíbíte si skandinávský styl. Do moderních městských interiérů pasuje zase industriál, který kombinuje netradiční kov a přírodní materiály. Můžete ale zvolit i decentnější varianty nebo více romantické kusy nábytku. Takové najdete třeba v provence stylu, který se vyznačuje světlým, často patinovaným nábytkem a jemnými květinovými vzory.

Materiál televizního stolku

Zvažte dobře i materiál televizního stolku. Klíčovým ukazatelem je jeho nosnost, aby pohodlně unesl televizi a neprohýbal se. K tomu potřebujete dostatečnou tloušťku horní desky. Pokud si vyberete třeba méně odolné lamino, pak tloušťku desky nepodceňte. Minimální síla desky je 18 mm, zajímejte se ale i o nosnost horní desky.

Praktické uspořádání televizního stolku

Stolky pod tv nabízí i rozdílné vnitřní uspořádání skříněk. Záleží pak na vás, kolik úložného prostoru od stolku očekáváte. Nejste-li milovník dekorací, pak pro vás budou praktičtější spíše uzavřené police, které skryjí veškerý obsah před zvědavýma očima. Naopak pokud si rádi vystavujete třeba suvenýry, fotky nebo knihy, pak klidně vybírejte stolek kombinovaný, který nabízí jak vnitřní skříňky, tak i otevřené police. Velký výběr designových televizních stolků a dalšího nábytku nabízí třeba e-shop Iodesign.cz.

Velikost a výška televizního stolku

Velikost televizního stolku nehraje roli jen v rámci velikosti obýváku. Pomůže vám ji totiž určit i velikost televize. Myslete na to, že televize by na délku neměla být větší než stolek. Záleží také na hloubce police, která vám napoví i to, jak velký je ve stolku úložný prostor.

Výšku stolku volte podle toho, abyste měli obrazovku v úrovni očí, když budete sedět.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny