-7.3 C
Brno
Úterý, 7 února, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Gril na dřevěné uhlí nebo plynový? Pomůžeme vám s výběrem správného grilu!

Grilovací sezona je konečně tady! Určitě patříte také vy mezi lidi, kteří si mimo koupání a horka pod pojmem léto představí i neuvěřitelné chvilky s kamarády a rodinou strávené u dobrého jídla z grilu. Pokud plánujete pořídit zcela nový gril, tak určitě stojíte právě před volbou zdali na dřevěné uhlí či plynový. Oba dva druhy mají své pro a proti. My si dnes projdeme především jejich výhody a snad vám tím pomůžeme s rozhodnutím.

Na tradiční gril na dřevěné uhlí nedá spousta lidí dopustit

Gril na dřevěné uhlí je bez nadsázky víceméně největší klasika, který kdy mezi grily vznikla. A od toho se pochopitelně odvíjí fakt, že na něj spousta lidí nedá za žádnou cenu dopustit. Zásadní výhodou takového grilu je především fakt, že je neuvěřitelně jednoduchý na obsluhu a grilování je v jeho případě opravdu levné. I samotná cena grilu je nižší, než u konkurentů.

Jenže jsou pak i lidi, kteří mají i při grilování rádi především svoje pohodlí a tak je nemusí bavit před každým grilováním rozdělávat oheň. To sice není zrovna nejtěžší věc, která by vás mohla potkat, ale pro nezkušené a nováčky to dokáže být značně frustrující.

Proč je tedy gril na dřevěné uhlí tak moc oblíbený? Je to dáno především tím, že pokrmy z něj jsou naprosto delikátní a spousta lidí si doslova užívá typickou vůni masa a surovin připravených na tradičním ohni. Ať už použijete klasické uhlí nebo jiné palivo, zjistíte, že opravdu zanechá na surovině neopakovatelné aroma a dokonce i lehkou odezvu v chuti. S tím se pojí také fakt, že mají mnohé grily na dřevěné uhlí i možnost uzení. A každý milovník uzených pokrmů moc dobře, ví že oheň v tomhle nic nenahradí.

Plynový gril osloví svojí jednoduchostí a funkčností

Jenže tradiční grily mají svého těžkého soupeře v podobě grilu plynového. Plynový gril, jak už název napovídá, namísto klasického hořlavého materiálu používá připojení k plynu. To je řešené připojenou bombou, držák na ní je navíc součástí konstrukce grilu.

Plynový gril je rozhodně ve většině případu dražší, než gril na dřevěné uhlí, ale zároveň se honosí spoustou zásadních výhod. Tou hlavní je, že je jeho obsluha mnohem jednodušší. Hodí se tak například na různé rodinné akce a večery, kdy se opravdu nechcete dřít s rozděláváním a udržováním ohně a tak použijete pohodlnější plynový gril.

Vedle své jednoduchosti v užívání je ale potřeba zmínit i fakt, že má mnohem širší využití, než gril plynový. A jak, že je to vůbec možné? Díky regulaci plynu je totiž možnost udržovat v plynovém grilu stabilní teplotu. Díky tomu je tak například mnohem vhodnější na složité pokrmy, kdy naopak potřebujete maso táhnout dlouhou dobu za stabilních podmínek. Spousta lidí jej po zakoupení dokonce používá jako multifunkční venkovní kuchyň, protože se na něm dá dost jednoduše i vařit v hrncích.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny