9.3 C
Brno
Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Povlečení pro teplé letní noci

Léto a sluníčko všichni vítáme, ale pokud teploty přestoupí únosnou mez, pak je to ve vyhřátém bytě zlé. Zvlášť v noci. Znáte to, v ložnici je skoro nedýchatelno, pot z vás leje… Víte, jaké povlečení si vybrat, aby vás horko tolik netrápilo a lépe se vám spalo? Poradíme vám.

Když vám horko nedá spát

Noční vedra nejsou pro spánek zdravá. Za horkých nocí se budíte, potíte se, spíte neklidně a ráno pak jdete do práce unavení a podráždění. Jak další noci lépe zvládnout a dá se proto něco udělat? Ano, dá, alespoň částečně. Pokud nemáte klimatizovaný byt, zkuste večer pořádně vyvětrat a pro jistotu ještě do ložnice na noc umístěte třeba dvě až tři mísy či hrnky s ledovou vodou. Studená voda trochu schladí ovzduší, ale hlavně zajistí vlhčí vzduch, aby se vám lépe dýchalo. Velice důležitý je také výběr vhodného povlečení a s tím vám pomůžeme.

Hladká bavlna zamezí přehřátí

Kvalitní bavlněné povlečení velice dobře absorbuje vlhkost, tedy i pot, a to je pro horko dobrá vlastnost. Je příjemné na dotek a vhodné i pro velmi citlivou pokožku. Svou hladkou strukturou vás toto přírodní vlákno v létě ochladí a pokud je vaše bavlněné povlečení propocené, můžete bez obav často prát. I mokré je velmi odolné, a tak nehrozí jeho poškození. Na prádelní šňůře se nevyvěsí a neztratí svůj tvar. To světlé se dá vyvářet a kdo to má v oblibě, může ho i škrobit.

Chladivost bavlněného saténu

Saténové povlečení je bezesporu to pravé pro letní vedra. Pro výrobu saténu na povlečení jsou totiž použita jen velmi kvalitní dlouhá, pečlivě vybraná vlákna bavlny, která prochází speciálními úpravami. Třeba opálením, což zamezí třepení a žmolkům. Výsledkem je nadpozemský jemná, a přitom pevná tkanina, která působí na tělo termoregulačně. To znamená, že se do jisté míry přizpůsobuje teplotám a chrání vás před horkem. Bonusem je jeho vzhled. Vždy působí jedinečně, půvabně a vznešeně.

S mikrosaténem spíte v suchu

Povlečení z mikrovlákna patří mezi to nejvhodnější, co by mělo být v létě ve vaší posteli. Protože se v něm nedaří alergenům, pylům ani roztočům, je nejlepší volbou pro ty, co mají dýchací potíže. Další báječná věc, kterou se může mikrosaténové povlečení pochlubit, jsou jeho výborné termoregulační vlastnosti. Dokáže vás v případě parných letních nocí ochladit a pokud ho propotíte, stačí jen otočit přikrývku a jste v suchu. Za pár minut je vlhkost pryč. Povlečení z mikrosaténu schne totiž rychlostí blesku.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny