9.3 C
Brno
Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Jak si zařídit počítačový koutek?

Také patříte k těm, kdo se hojně nachází na home office, nebo máte vlastní malou firmu a pracujete hojně z domu? V tom případě se vám v obýváku, ložnici nebo u stolu v kuchyni nemůže dobře pracovat. Každý si zaslouží příjemné a kvalitní místo pro práci, a to i doma. Počítačový koutek si můžete zařídit i na malém prostoru a poslouží vám naprosto dokonale.

Vyberte si dostatečně velký počítačový stolek

Je velmi nepohodlné, pokud nemáme k dispozici dostatečně prostorný pracovní stůl. Myslete na možnost odložení si otevřeného diáře vedle klávesnice, nebo dokumentů o velikosti A4 a větších. Pokud máte v místnosti málo prostoru, je vhodné koupit si počítačový stolek s vysouvací přihrádkou na klávesnici. Pod stolem je dobré vyřešit prostor na PC mechaniku, praktické jsou i šuplíky nebo skříňka na odložení knih, dokumentů a podobně.

Určitě si kupte kancelářské křeslo

Jestliže trávíte u počítače několik hodin denně, je nutné, abyste měli pohodlné kancelářské křeslo, které vám zajistí zdravý způsob sezení. Zdravá kancelářská křesla jsou ergonomicky tvarovaná, mají nastavitelnou výšku sezení, nastavitelné opěrky rukou, opěrku hlavy, zádová opěrka se dá také sklopit do několika poloh. Pokud se při práci poměrně často potřebujete o pár metrů posunout, vyplatí se vybrat kancelářské křeslo i s ohledem na kolečka. Delší životnost mívají zpravidla kovová kolečka s kovovými středy. Ke křeslu je vhodné koupit si speciální bederní opěrku, abyste získali správnou oporu zad a vyhnuli se nepříjemným bolestem či zdravotním komplikacím.

V počítačovém koutku se mohou hodit i poličky, které umístíte do kouta nad stůl. Získáte další místo na knížky, šanony, ale také menší tiskárnu nebo dekorace, rostlinky a podobně.

Nešetřete na sobě a neničte si zdraví. Zasloužíte si vyhovující počítačový koutek.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny