8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Kde mi půjčí, když jsem důchodce a potřebuji peníze ihned?

Každý z nás se může v životě dostat do finančně náročné situace. V produktivním věku se tento problém zvládá snáz, jelikož máte mnoho možností, jak peníze obstarat. Lidé v důchodu hledají řešení obtížněji. V případě, že se nemohou obrátit na někoho z blízkých, zbývá možnost půjčky. Kde ji ale sehnat?

Proč senioři často neuspějí s žádostí o půjčku?

více v článku...

Lidé starší 65 let ve většině případů hledají osvědčeného poskytovatele půjček, a tak se obrací na klasické banky. Zde často narazí na krutou realitu. Banky mají totiž velmi přísná pravidla pro poskytování úvěrových produktů.

Jedním z kritérií, které musí žadatel splnit, je i věk. Bohužel horní hranice, do které vám banky půjčí, se pohybuje okolo 60–65 let. Je-li vám více, s největší pravděpodobností vaši žádost zamítnou. Proč je tomu tak? Jednoduše řečeno jste pro banku rizikovým klientem.

Co to znamená být rizikový klient?

Každá společnost poskytující úvěry si musí nejprve potenciálního klienta prověřit a zvážit, zda je schopný půjčku řádně splácet. Vyhodnocuje se takzvaná celková bonita klienta.

Do bonity jsou zařazeny různé faktory jako je věk, povolání, měsíční příjem, zápisy v registrech dlužníků a tak dále. Každá společnost vyhodnocuje bonitu individuálně, tudíž pokud neuspějete u jedné, neznamená to, že jiná firma vám půjčku nepřidělí.

Kde tedy seženete půjčku?

Zkuste upustit od tradičních bank a poohlédněte se po nebankovní společnosti. Ty jsou známé především tím, že půjčují i rizikovějším klientům. Navíc jejich produkty rychle a bezpečně sjednáte z pohodlí vašeho domova. V případě, že byste si nevěděli s něčím rady, stačí se obrátit na zákaznickou linku.

Největší šanci na úspěch máte při žádosti o krátkodobý úvěr. Do této skupiny patří například půjčka ihned. Zkuste se ale také podívat přímo po půjčkách určených pro seniory. Některé společnosti je mají ve své nabídce. Tyto půjčky se příliš neliší od těch krátkodobých. Počítejte ale s tím, že nezískáte příliš velký obnos peněz.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny