10.7 C
Brno
Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Poznejte malebnou obec Třebovice a její okolí

Pokud rádi cestujete a hledáte inspiraci, kde se vydat na prodloužený víkend nebo celý týden, líbit by se vám mohlo v Pardubickém kraji. Východ Čech je pro mnohé nadosah, a to i s malými dětmi, hravě si zde můžete udělat rodinný víkend. V Pardubickém kraji najdete obec Třebovice, která se řadí k menším vesnicím. Má 783 obyvatel.

Návštěva z České Třebové nebo Ústí nad Orlicí

Ubytovat se můžete třeba v okresním městě Ústí nad Orlicí, které je vzdáleno asi 15 km od Třebovic, nebo v České Třebové, která je vzdálená cca 6 km. Východně od obce najdete Třebovické sedlo. Celá obec se táhne v údolí podél řeky Třebovky od hráze rybníku Hvězda.

Do Třebovic se můžete dostat i pohodlně vlakem a udělat si hezký výlet. Leží na hlavní železniční trati Česká Třebová – Bohumín se stanicí Třebovice v Čechách. Odbočuje zde regionální trať do Moravské Třebové.

Máte rádi železniční zajímavosti, líbit se vám bude Třebovický tunel, který se nachází poblíž Třebovice. Jde o jeden z nejstarších tunelů ve střední Evropě, který byl v roce 2005 opuštěn a nahrazen Novým Třebovickým tunelem.

V obci je živo a pestře

Přestože se jedná o menší obec, najdete tady obecní úřad, organizace jako SDH, Sportovní klub, Klub seniorů a Základní škola. Kupříkladu Sbor dobrovolných hasičů nabírá nové malé hasiče, kteří jsou rozděleni do dvou skupin, a to děti do 11 let a starší žáci od 12 do 15 let. Nechybí zajímavá hra PLAMEN, která má jarní a podzimní soutěž v několika disciplínách a je pro mladičké hasiče zábavou i poučením.

Starší občané se mohou přijít potěšit a popovídat si do Klubu seniorů, který funguje již od roku 2003. Ať už vás zajímá Klub seniorů, úřad, SDH nebo SK, kompletní informace najdete na trebovice.cz. Také se podíváte na zajímavosti, které můžete v okolí navštívit, jako třeba řopík pod Podbělkou v Ústí nad Orlicí, rozhlednu Amálku v Ústí nad Orlicí, terénní koloběžky v Českých Petrovicích a mnohé jiné.

Podívejte se na trebovice.cz a najdete spoustu fotografií, údajů i lákavých akcí.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny