10.7 C
Brno
Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Řetízky k minerálním kamenům

Chcete si pořídit krásný šperk z přírodního minerálu a posílit jeho přirozenou krásu? Doplňte jej stříbrným nebo zlatým řetízkem, který podpoří jeho svítivé odlesky a vytvoří úžasný kontrast.

Kameny a kov

více v článku...

Krásné mnohabarevné minerální kameny a kovové náhrdelníky, řetízky a náramky k sobě vždy nezaměnitelně patřily. Již od dávných dob vytvářeli kovotepci zdobné řetízky k zavěšení různých ozdob vytvořených z drahých kamenů nebo se také vyráběly a nosily samotné jen z čistého zlata či stříbra.

V dnešní době slouží řetízky na krk či ruku jen jako ozdoba. V dobách starých Keltů a dalších tehdy žijících národů byly používány často jako odznak úřadu nebo postavení v kmeni.

Nosily se rovněž různé obruče, které určovaly postavení osoby v hierarchii skupiny. Ty byly často vykládány drahými kameny seskládanými do různých tvarů. Nezřídka zobrazovaly přírodní symboly viděné kolem.

Postupem času se kovotepectví a zlatnictví zdokonalovalo a byly vytvářeny umnější a zdobnější práce z drobných kroužků, které nositeli dávaly větší svobodu pohybu a byly lehčí. Na stříbrné a zlaté řetízky se zavěšovaly křížky nebo různé amulety či medailonky i kameje.

Zlatnické umění

Zlatnické umění se tak zdokonalilo, že vznikaly nádherné starožitné řetízky, se zdobnými umně spletenými očky. A nosili je jak ženy, tak také muži. Řetízky se splétaly a provlékaly do různých tvarů, které se blyštily do daleka. Obzvláště krásné jsou filigránové šperky vytvořené z drobných tenkých drátků. Ty byly rovněž doplňovány malými drobnými drahými kamínky a minerály. Stříbrné řetízky se hodí spíše ke kamenům chladnějších barev jako je modrá, tyrkysová, černá nebo mléčná. Zlato si zase rozumí s teplými barvami, červenou, oranžovou, hnědou nebo zelenou. Vybírejte si však podle svého typu a stylu, co vám sedne. Nádherný minerální šperk nezapomeňte doplnit vhodným řetízkem, který dotvoří celkový dojem.

Další informace se dočtete v našem článku o řetízkách na našem blogu.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny