8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Tajemství stárnutí do krásy

Starosti i radosti, smích či pláč, zlost nebo dojetí, to vše vám přináší život. Všechny tyto okamžiky jsou nepostradatelnou částí vašeho života, nicméně to sebou nese i určitá rizika a tím je tvorba vrásek. Je to naprosto přirozené, čím jste starší, tím vrásek přibývá.

A nejsou to jen tyto “rýhy” na vaší tváři, které jsou důsledkem vašich prožitých okamžiků. Je zde také celulitida, která trápí především ženy.

Vznik vrásek

více v článku...

Na naši pleť působí nespočet faktorů. Řekneme vám ty, které nejvíce ovlivňují to, proč vrásky vznikají.

  • UV záření: není tajemstvím, že vitamín D je velice důležité. Bohužel většina lidí se pro jeho získání příliš vystavuje nebezpečnému UV a UVB záření v podobě slunečních paprsků. Tato záření přispívají k rychlejšímu stárnutí kůže a představují obrovskou zátěž. Proto používejte opalovací krémy!
  • Stres, kouření, alkohol, špatná životospráva nebo třeba chemické látky: To jsou další faktory, kterým byste se měli zcela co nejvíce omezit.
  • Dědičnost: s tou se bohužel bojuje špatně, ale i tomu se dá nějak předejít, i když to bývá těžší
  • Změna hladiny hormonů: Stárnutí je spojeno s mnoha tělesnými změnami, u kterých dochází ke změně hladiny hormonů.
  • Mimika: Jak již bylo řečeno, každý výraz v obličeji namáhá mimické svalstvo a může dojít ke vzniku vrásek

Odstranění vrásek

Vyhladit vrásky je možné několika způsoby. Můžete zkusit obličejovou jógu, různé kosmetické přípravky a nebo se dokonce obrátit na odborníky. Ti používají nejrůznější způsoby, od kyseliny hyaluronové, přes chemický peeling, botox, omlazení krevní plazmou až po mezoterapii. Je jen na vás jaký způsob si zvolíte.

Celulitida a její úskalí

Přestože celulitida trápí především mladé dospívající ženy, narazit na ni můžete v každém věku. Není to problém jen žen s nadváhou, na celulitidu mohou trpět i štíhlé ženy.

Zkusíme si objasnit proč vzniká a jak celulitidu odstranit.

V první řadě byste měli vědět, co vlastně celulitida je. Je to porucha oběhu lymfy a přebytečné zadržování vody v tukových buňkách.

Může vznikat z více důvodů, např. geny, špatná životospráva, málo pohybu nebo dokonce hormonální antikoncepce.

Vyhnout se ji samozřejmě můžete! Existují tzv. lymfodrenážní masáže, které pomáhají ke správnému oběhu. Vyvážená strava a pitný režim je něco, co vyřeší většinu zdravotních onemocnění. Nezapomeňte také na dostatek pohybu.

Další typy jak omládnout

Pokud máte své nejlepší roky za sebou, ale stále o sebe pečujete. Určitě oceníte několik rad, jak zaručeně omládnout o několik let.

Obličeji dominují především oči, které jsou zvýrazněné vaším obočím. Proto je důležité o ně pečovat, v tom vám může pomoci například laminace obočí, která mu dodá tvar a řád.

Nezapomeňte také podtrhnout vaše ústa. Ale pozor, nic se nemá přehánět!

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny