10.7 C
Brno
Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Vánoční výzdoba domu – jak na to?

Na Vánoce se těší všichni, bez ohledu na věk. Malé děti se těší na kupy dárků pod stromečkem, starší naopak ocení kvalitní čas strávený s rodinou či si rádi zavzpomínají. Vánoce člověk vnímá na každém svém kroku. Kromě příjemné nálady ve vzduchu, jsou i obchody a ulice ověšeny patřičnými ozdobami všeho druhu. Avšak tento příjemný pocit si můžete užívat i doma. Zde vám nabídneme pár tipů, jak si na Vánoce zkrášlit váš dům.

Světýlka kam se člověk podívá

Přestože jsou Vánoce v době, kdy pozdě svítá a brzy se stmívá, ulice a zahrady domů jsou plné světla. Různě barevná a tvarovaná osvětlení lemují výkladní skříně a zdobí zahradní keře.

Ale světla nejsou jen na ven. I doma si můžete pověsit pár dalších světýlek, která vám projasní každý kout. Dovnitř je lepší si zvolit spíše lehčí nežli divoké barvy a také světýlka s nižší intenzitou světla. Je to lepší pro oči, a i váš mozek je pak vnímá více uvolněně.

Dekorací je mnoho typů

Během Vánoc se nemusíte bát přidat si do vašeho bytu pár nových objektů. Nenápadně na poličku postavit další svícínek. Mezi květiny přimíchat pár světel či stužek. Zrcadla oblepit vločkami. Jedná se o drobnosti, které by ne každý ocenil mít po celý rok, avšak během Vánoc tyto drobnosti nesou jakousi pohodu a klid, které jdou s těmito svátky ruku v ruce. Váš domov se tak stane více útulným a příjemným.

I malé změny jsou viditelné

Kromě zaplnění volného prostoru můžete také některé věci zaměnit. Klasický střídmý ubrus na jídelním stole vystřídat za ubrus s motivem zimy či Vánoc. Pár obrazů na zdi dočasně vyměnit za jiné se sváteční tématikou. Polštáře a povlečení naladit do klidu těchto časů. Možností je mnoho, stačí pouze povolit uzdu vaší kreativitě.

Vše se dá kombinovat

Ať už se rozhodnete váš domov jakkoliv zútulnit, dbejte vždy na to, aby to dávalo smysl. Během nakukování do výkladních skříní ve velkoobchodech můžeme často narazit na nespočet různých krásných drobností, které byste rádi měli i doma. Ale je dobré se zamyslet, zda se to tam bude hodit. I když může váš byt vypadat trochu jinak než obvykle, jeho původní vzhled tam bude vždy patrný. Je proto vhodné veškeré dekorace sladit s původním vzhledem místnosti, abyste se poté naopak necítili nepříjemně.

Vánoce umí být obtížené

I přestože by tyto časy měly být plné klidu, mnoho z nás má obavy, jak všechno zvládnout. Pečení cukroví, výzdoba domu, koupě nových věcí a dárků. Člověk má v okamžiku na starosti mnoho věcí. Co by vás ale nemuselo trápit, jsou finance. Pomoci by vám s tím mohla například snadná půjčka na účet.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny