8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Podle čeho vybírat elektroskútr?

Chcete si pořídit elektroskútr a nevíte, jaká jsou kritéria výběru? Určitě výběr neponechávejte jen tak a zvolte si kvalitní produkt, který bude vyhovovat vašim požadavkům.

Parametry výběru

více v článku...

Před výběrem zvažte několik důležitých faktorů. Především, jestli si chcete vybrat elektroskútr s řidičákem nebo bez. Ty se liší podle maximální rychlosti, kterou jsou schopny vyvinout. Elektroskútr bez řidičáku jede maximálně rychlostí 25 km v hodině a s řidičákem jede nad tuto rychlost až do 50 km v hodině.

Dalším parametrem výběru je zvážení na co budete elektroskútr potřebovat. Jestli chcete jezdit na větší vzdálenosti nebo popojíždět jen tak po městě. Důležitý je také počet jezdců a úložný prostor.

Někdo jezdí jen na nákupy a jiný zase vezme elektroskútr a vydá se s partnerem někam stanovat do přírody. V tom případě se hodí elektroskútr se silnější baterií a vhodný pro dva jezdce, s větším úložným prostorem. Při delších trasách je rozhodující dojezd na jedno nabití. Nabít se sice dá kdekoliv, ale v přírodě nenajdete tak snadno elektrické zásuvky.

Hmotnost a nosnost stroje

Elektrický skútr má určitou hmotnost. Výběr elektroskútru závisí také na jeho váze. Jestliže jste tělesně slabší nebo žena, či mladší člověk je pro vás lepší vybrat si elektroskútr, který v případě pádu zvednete zase nahoru.

S lehčími stroji je snadnější manipulace a nemůže se vám stát, že se zaseknete někde v divočině a nebudete schopni svůj elektroskútr zvednout. Zjistěte si hmotnost stroje a myslete na svou tělesnou sílu.

Také je důležité dbát na nosnost elektroskútru. Některé typy jsou malé a lehké a neunesou jednu větší osobu, či dvě najednou. Určitě byste neměli stroj přetížit, protože si tím snížíte výkon a stroji to dlouhodobě nedělá dobře. Promyslete si, jestli budete jezdit sami nebo se spolujezdcem.

Typ a výkon baterie

Baterie jsou olověné nebo lithiové. Olověné baterie jsou na váhu těžší a mají vliv na celkovou hmotnost stroje. Obě mají výhody i nevýhody. Lithiové baterie jsou modernější a mají delší dobu výdrže, nemusí se tak často dobíjet.

Nevýhodou je však cena, oproti olověným jsou dražší. Baterie jsou také na pevno nebo vyjímatelné. Baterii, která se dá vyjmout si můžete odnést třeba do bytu a nabít.

Design a cena

Elektroskútry mají různé druhy brzd. Nejmodernější typy disponují kotoučovými brzdami, které jsou výkonnější. Kritériem výběru bývá často také design. Můžete si pořídit sportovnější elektrický skútr nebo retro model, který vypadá jako z 50. let. K němu také designovou helmu a doplňky.

Určitě nezapomínejte také na cenu. Kvalitní modely se dají pořídit do 23 000 Kč. Investice do elektroskútru se vám určitě vyplatí. Je levnější a ekologičtější než klasická motorka.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny