8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

10 kroků, jak jednoduše vylepšit svoji kuchyni

Máte na obzoru předělávku kuchyně? Množství plánování člověka snadno zahltí a ve snaze mít všechno z krku co nejdříve udělá chyby, které mu po čase nedají spát. Pokud se v rekonstrukční nerozhodnosti nebo unáhlenosti poznáváte, připravili jsme pro vás desatero kuchyně, která vám bude dělat radost dlouhá léta.

Připravili jsme pro vás desatero kuchyně, která vám bude dělat radost dlouhá léta
S lednicí Samsung Bespoke je vše na svém místě
Chladnička Samsung Bespoke vnese do vaší kuchyně barvy a zároveň skandinávský minimalismus
Díky technologii SpaceMax úložným prostorům nešetří ani chladnička Samsung Bespoke

Sbírejte inspirace
A to dostatečně dlouho před konečným rozhodováním. Čas mnohdy prověří vaši estetiku, a proto je výborné mít vše, co se vám líbí, uloženo na jedné kope. Pravidelně se k tomu vracejte a třiďte, co vašemu vkusu už tak nevyhovuje. Postupně zůstanou pouze ty designy, které neomrzí ani po letech, a nehrozí vám žádný brzy litovaný trend.

Buďte k sobě upřímní
Velká rustikální kuchyně a šestiplotýnový sporák pro někoho, kdo si většinou vaří jen špagety? Přistupujte ke svým potřebám reálně a plánujte prostor zejména pro vás a vaše kulinářské návyky. Pokud neradi trávíte čas vařením, můžete ušetřit prostor a pořídit si například pouze dvouplotýnovou varnou desku. Nebo vám postačí menší myčka či skříňka na hrnce a pánve.

Rozdělte si prostor na zóny
Každá činnost, kterou budete v kuchyni vykonávat, potřebuje své místo. Logické rozmístění těchto zón učiní novou kuchyni mnohem praktičtější. Známe 5 základních, na které musíte myslet: zásoby jídla a surovin, příprava pokrmů, vaření, mytí a uskladnění kuchyňského náčiní a pomůcky ke stolování. Vybarvěte si plochy a úložné prostory návrhu nové kuchyně podle zón a možná vám napadne nějaká užitečná změna k lepšímu.

Experimentujte
Nebojte se barev a kombinování. I když jste fanouškem skandinávského minimalismu, trochu barev a odvahy vám jistě rozzáří den. Obáváte se do toho jít s celou kuchyňskou linkou? Vyjádřete se prostřednictvím několika dvířek nebo designových spotřebičů. Chladnička Samsung Bespoke se stane středobodem vaší kuchyně a stylovým doplňkem, který zaujme každého. Potěší vás široká nabídka zajímavých a navzájem kombinovatelných barev a nezklame ani výběr šesti různých materiálových provedení. Vzhůru se naplánovat takovou, která dokonale vyjádří vaši osobnost.

Je adaptabilní vnitřkem, variabilní zevnějškem a jednoduše krásná v jakékoli podobě. Chladnička Samsung Bespoke poskytuje nekonečně mnoho možností a díky modulárnímu designu může růst spolu s rodinou. Milovat ji bude i vaše ovoce a zelenina, které díky inteligentnímu chlazení Humidity Fresh+ a Optimal Fresh+ nepřijde o svou vůni ani chuť.

Chladnička Samsung Bespoke vnese do vaší kuchyně barvy a zároveň skandinávský minimalismus
Chladnička Samsung Bespoke vnese do vaší kuchyně barvy a zároveň skandinávský minimalismus
ZDROJ SAMSUNG
Nešetřete úložným prostorem
Máte možnost potáhnout vrchní skříňky až po strop? Zvažte to, na příliš mnoho úložného prostoru si stěžuje určitě méně lidí než na nedostatek. Když si dopřejete dost skříní a zásuvek, méně věcí budete mít vystaveno na očích a prostor tak vypadá hned čistěji. Příjemným bonusem je, že uklizené bude raz dva.

Počítejte se svým nejlínějším já
Ušetřete si námahu a volte snadno udržovatelné varianty. Lesklá černá dvířka mohou být vaším snem, časem se však promění v noční můru šmouh a nekonečného leštění. Rovněž se vám bude snazší mýt granitový dřez oproti nerezové klasice. Umíte se zavázat šetrnému čištění a olejování kuchyňské desky z masivního dřeva? Myslete na to, že vás entusiasmus z nové kuchyně jednou přejde, ale údržba – ta zůstane.

Skryjte koš
Spousta lidí při plánování kuchyně zcela zapomíná na tuto nezbytnost. Myslete na něj už při prvních představách a zkuste se zamyslet i nad separováním a zálohováním. Pokud zvládnete vše chytře a organizovaně skrýt do zásuvky nebo za dvířka, máte vyhráno.

Pohlídejte si kvalitu spotřebičů
Nechcete-li se po pár měsících chytat za hlavu, investujte do spotřebičů, na které se můžete spolehnout. Pár desítek ušetřených eur vás v konečném důsledku může vyjít mnohem dražší a oprava vás finančně pořádně vyždímá. Chladničky Samsu

ng Bespoke přicházejí s desetiletou zárukou na kompresor, která vás zachrání v těch nejhorších scénářích.

Myslete i na malé spotřebiče
Ty jsou další, často opomíjenou součástí kuchyňské výbavy. Pokud si na ně vzpomenete již při plánování, můžete jim vyčlenit praktický prostor, kde bude mít každý spotřebič své místo. Pokud je nepoužíváte každý den, mixér, gril, topinkovač či mlýnek mohou mít soukromí za neprůhlednými dveřmi skříňky. A když jsme u spotřebičů – budete mít dost elektrických zásuvek? Elektrická rozdvojka v nové kuchyni nevypadá moc dobře. Schovat velké spotřebiče do skříně nemusí být jediné řešení. Novým trendem jsou také designové spotřebiče, které naopak budete chtít díky jejich skvělému designu ukázat. U některých si můžete vybrat dokonce z několika barev, aby vám ladily do interiéru. Jedním z nich je také tyčový vysavač Bespoke Jet od Samsungu, který sám o sobě připomíná spíše umělecké dílo než domácího pomocníka.

Kitchen interior with working surface, family dining table and counter. Concept of family gathering. 3d rendering. Mock up. Toned image

Plánujte inteligentní úložný prostor
Usnadněte si udržování pořádku a systému. Plně výsuvné zásuvky namísto klasických skříněk vám pomohou dostat se s přehledem ik obsahu zcela vzadu. Tam, kde je přístup ještě více ztížen, využijte otočných systémů. Hledejte adaptabilní úložný prostor iu lednice a ujistěte se, že bude vyhovovat vašim potřebám. Chladničky Bespoke vám díky možnosti dokoupit další modul budou sloužit dál, i když se vaše rodina rozroste o nového člena. Nešetřete ani na vnitřním vybavení úložných prostor, přemýšlejte nad stojany na talíře nebo přihrádkou na kořenky v zásuvce a ne v poličce. Zvyky z kuchyní našich mám a starých mám nám častokrát brání vidět lepší a modernější řešení.

Nová kuchyně je velkou výzvou – nejen pro vaši představivost, ale také trpělivost. Věříme, že jsme vám pomohli o trošku lépe se orientovat ve světě nekonečných možností a řešení. Zdar nové kuchyni!

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny