8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Atmosféra jako v žádných jiných, přírodní materiály a vkusné detaily. Toto jsou nejkrásnější venkovské kuchyně

Dřevo v hlavní roli
Venkovské kuchyně se pojí s přírodními materiály, nejvíce však se dřevem. Jedním z oblíbených způsobů jeho využití je zdobení stropů hrubými dřevěnými trámy ve světlé přírodní barvě nebo natřenými na bílo. Dřevěné jsou také podlahy, nejčastěji dubové nebo bukové. Dřevěné bílé obložení stěn pěkně doplní kuchyňská linka v syté barvě.

Šedobílá kombinace je nadčasová a tak brzy se vám nezunuje. Doplnit ji můžete dekoracemi z černého kovu nebo mědi, ale snese také výraznější barvy, například tyrkysovou nebo růžovou.

Pokud milujete krásu, lehkost a pohodlí, kuchyně ve venkovském stylu je pro vás ta pravá.

Vystaveno na obdiv
Vyřezávané police, filigránské úchyty či ozdobné římsy hrají ve venkovské kuchyni hlavní roli. Nebojte se nedokonalosti ani ošarpanosti. Působivou kombinaci vytvoříte také z tvarově či barevně různorodých kusů nábytku. O to víc bude vaše kuchyně originální.

Typickým znakem kuchyně ve venkovském stylu jsou otevřené police, regály a vitríny, kde vše vystavíte na odiv. Nejsou to jen pěkné dekorační předměty, ale také kuchyňské nádobí, pánve, porcelán, proutěné koše a košíky, které můžete pověsit na rošt nad ostrovem nebo jídelním stolem.

Přečtěte si také
Multifunkční venkovský dům pro šikovnou a soběstačnou rodinu
Zkrátka mějte po ruce vše, co má pro vás nostalgický význam nebo je jen na pohled hezké, případně to často používáte. Všechno spolu to v kuchyni vytvoří nezapomenutelnou atmosféru ao to jde.

Ve venkovské kuchyni naleznete kromě vystavených předmětů zavěšené rozličné koření, svazky bylinek, česneku i cibule. Přesně tak, jak to kdysi dělaly i naše babičky.

Ostrov komunikace
Pokud je kuchyně srdcem celého domova, tak srdcem celé kuchyně je jednoznačně kuchyňský ostrov. Na tento praktický a stylový prvek majitelé venkovských kuchyní nedají dopustit. Právem. Zútulňuje větší prostory, propojuje jednotlivé zóny, umožňuje lepší kontakt se členy domácnosti a má řadu praktických funkcí, které závisí na jeho velikosti a vybavení. Kuchyňský ostrov bychom mohli nazvat také jakýmsi ostrovem komunikace rodiny. Její členy k sobě přitahuje jako magnet.

Je vždy po ruce z kterékoli strany, máte přehled, co se na něm nachází, a vždy poskytne kousek volného místa na tašku s nákupem, nedojedený talíř nebo vázu s květinami. Zkrátka, je to naprosto praktická a často i velmi estetická záležitost, která nejen venkovské kuchyni dodává tu pověstnou třešničku na dortu.

V barvě vanilky
Paleta barev venkovských kuchyní je rozmanitá, i když na první pohled se může zdát, že jedinou barvou kuchyně je bílá. Jenže není tomu tak. Kromě bílé se nejčastěji používají její odstíny, například smetanová či vanilková s patinou. Venkovská kuchyně ve vanilkové barvě Ve formě doplňků a textilií je vhodně doplňuje například růžová, tyrkysová, levandulová, ale i světle zelená či olivová. Důležité je, aby všechny tyto barvy byly co nejsvětlejší, jinak kuchyně ztratí typickou autentickou atmosféru venkova. V případě, že se rozhodnete pro vanilkovou kuchyni, je dobré dopřát její kontrast v podobě tmavší podlahy nebo kuchyňské zástěny.

Loft kitchen design

Každá venkovská kuchyně stojí a padá na detailech, jako jsou dekorace či textilie. Nejčastěji se používají přírodní materiály, například len, dřevo, ratan, kov, keramika, cihla či kámen.

Šedá eminence
Ještě dlouho-předlouho bude šedá barva a její odstíny hrát prim v interiérovém designu. A to zejména pro svou neutrálnost a nadčasovost. Milovníci venkovského stylu již objevili kouzlo šedé kuchyňské linky ve spojení s bílou stěnou a surovým dřevem, která působí přitažlivě, evokuje teplo domova a občas odkazuje také na severský přírodní styl. V kombinaci s bílými keramickými úchyty bude působit venkověji, pokud jí na držadlech a úchytkách dopřejete zlaté odlesky, docílíte elegantnějšího dojmu.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny