8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Uvažujete v koupelně o velkoformátových obkladech? Před koupí si vše dobře promyslete!

Pro renomovaná koupelnová studia není problém nechat pro zákazníka vyrobit desku v nadrozměrných velikostech přesně podle jeho představ. Respektive měrkových parametrů jeho koupelny. Velké formáty mají své nesporné výhody – kladení je rychlejší, méně spár znamená snazší údržbu. Ale jako u každé „vychytávky“, iu této je pár zrad, které mohou plány o trendové koupelně zahatat.

Nároky na manipulaci
Ne všude je technicky možné instalovat velké formáty obkladů. A to hlavně z důvodu manipulace. Zvažte: Obklad, byť dvě desky, vám přivezou na speciální paletě. I při té nejlépe zorganizované logistice budete muset tento produkt king size o rozměrech pár hodin, možná i den někde uskladnit. Máte takovou možnost?

Pozor, křehké!
Velký formát je náchylný k vibracím. Profesionální mistři ho budou muset přenášet pomocí přísavek s kontrolním manometrem umístěným na speciálních transportních lištách. Ty zabrání vzniku vibrací, které by při manuálním přemisťování mohly způsobit vznik pouhým okem neviditelných trhlinek. To by se mohlo negativně projevit na finálním výsledku – prasknutí obkladu či dlažby.

Soap dispenser and spa towel on pastel bathroom window interior

Úprava přímo na místě
Desky z palety poputují nejprve na řezací stůl. Dostatečně velký a hlavně stabilní. Kde budou muset mistři vyříznout příslušné otvory – na odpad, vodu, případně udělat drobné korektury přizpůsobené odchylkám stěn. Materiál bude vyžadovat velmi delikátní přístup – zkušení profesionálové použijí k řezání diamantové nože a kotouče.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny