8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Bílé cihlové stěny diktují celkovou atmosféru interiéru. Předělaný dům na venkově vyniká množstvím světla

Starší dům v brutalistickém stylu na belgickém venkově padl novým majitelům do oka i díky kvalitním materiálům, které byly při stavbě použity. Jedním z nich je cihla, která určila charakter interiéru.

Belgickou ilustrátorku a vizážistku Liene Meneve odmala fascinovala krása a estetika. Dnes se prostřednictvím své kreativní práce snaží inspirovat jiné a zaměřuje se na přirozenou krásu toho, čím se obklopujeme. Tato základní myšlenka se odráží i v interiéru jejího domu. Charakterizují ho velké otevřené prostory, cihlové zdi, vysoké stropy s dřevěným obkladem, přírodní barvy a spousta přirozeného světla.

Kdybyste se Liene zeptali, co vlastně dělá, dostali byste takovou odpověď: „Jsem někdo, kdo nikdy nestojí na jednom místě a stále hledá nové, krásné věci. Chci dělat lidem radost a inspirovat je. Proto má celá moje práce jeden výchozí bod; soustředit se na krásné věci a tak trochu i na marnomyslnost života“.

Klid v domě na venkově
Jelikož její tvůrčí cesta často začíná už doma, kde má svůj ateliér, důležitou roli hraje právě interiér jejího domova na belgickém venkově. Stavba pochází z roku 1975 a kromě ilustrátorky je domovem jejího manžela Williama a dvou dětí, 3letého Loewèho a 5letého Sézana. Rodina se sem přestěhovala z domu ve městě před dvěma lety, protože potřebovala více místa, a to jak fyzicky, tak psychicky: „Začali jsme hledat domeček na venkově. Oba máme hektické práce a měli jsme pocit, že potřebujeme místo, kde si vyčistíme hlavy.“

dark brick wall as a backdrop. brickwork design element

Cihlový dům ve stylu brutalismu
Když rodina uviděla cihlový dům, který byl původně inspirován brutalistickým architektonickým stylem, zamilovala se do něj na první pohled. Navrhl jej belgický architekt Paul Meekels. „Je prostorný a postavený z kvalitních materiálů, které mluví samy za sebe. Bílé cihlové stěny, betonové nosníky a stropy obložené dřevem opravdu diktují celkovou atmosféru interiéru. Přes velká okna zase proniká mnoho přirozeného světla,“ nadchne se nová majitelka.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny