8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Jed na myši vás efektivně zbaví nechtěného spolubydlícího

Podzim a zima jsou časem pro myši, které se snaží proniknout do teplých a útulných domovů. Nejen, že mohou kontaminovat jídlo ve vaší spíži, ale mohou roznést i nebezpečné nemoci po celém bytě a způsobit nepořádek. Zejména mohou kousat dráty, což může vést k požárům v domě. Co teď? Odpověď je jednoduchá: jed na myši nebo v těch horších případech jed na krysy.

Jak poznat, že máte doma myš?

více v článku...

Jako hlavní indikátor může být nalezení myšího trusu. Myší trus připomíná tmavá zrna rýže, dlouhá asi necelý centimetr. Trus krys vypadá trochu širší a delší – asi centimetr a půl. Dále si všimněte, zda nemáte ve spíži kousky rozkousaných obalů svého jídla. Také krabice, ve kterých uchováváte třeba kuchyňské potřeby, mohou být zvenku i zevnitř nakousány. V tom případě je to jasné – máte doma myš a je třeba aplikovat jed na myši.

Pokud vidíte jednu myš, znamená to, že je jich víc?

Bohužel máme pro vás špatné zprávy. Pokud vidíte jednu myš, téměř určitě jich máte doma víc. Hledají v zimě stejné věci, jaké potřebují lidé v zimě – jídlo, vodu a přístřeší. Dokážou se následovat, takže pokud se dovnitř dostane jedna, hodně pravděpodobně ji bude následovat další. A navíc se rychle množí. Pokud se vám hlodavci přemnožili venku, je to ta lepší varianta. Nicméně zde je vhodné použít jed na potkany.

Kam umístit pasti nebo jed na myši?

Než položíte jed na myši, proveďte trochu detektivní práce. Zjistěte, kde žijí a staví hnízda. Jakmile tato místa najdete, rozmístěte kolem těchto obecných oblastí jed nebo jiné pasti. Vzhledem k tomu, že hlodavci primárně cestují okolo stěn, budete chtít pasti myši umístit kolmo ke stěnám, přičemž strana s návnadou a spouští je nejblíže ke zdi. 

Při manipulaci s pastmi na myši a jedem používejte ochranné rukavice. Pokud totiž vyčenichají vaši přítomnost, mohou se pasti vyhnout.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny