8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Letošní novinky REHAU: nové profily, inteligentní sklo a sledování každého okna

Vlajkovou lodí letošních novinek společnosti REHAU jsou zcela nové okenní profily ARTEVO, které navazují na GENEO a představují tak další krok v oblasti kompozitních oken z hi-tech materiálu RAU-FIPRO X®. V roce 2022 se však můžete těšit na mnohem více – od aktualizace softwaru REHAU až po zcela nový systém stínění. Společnost REHAU představila nové výrobky na interní výstavě World of Windows 2022 v německém Erlangenu, kde vytvořila jedinečnou výstavní plochu o rozloze 600 m2.

Čisté GENEO, typické svými hranatými tvary, bylo od základu přepracováno. Vzniklo ještě štíhlejší a ostřeji střižené ARTEVO. Tím se speciálně posílily namáhané zóny, což mělo pozitivní vliv na nosnost a stabilitu profilu. Takto lze opět posunout hranice rozměrů okenních křídel bez vnitřních výztuh. Další novinkou je patentovaná inovativní fólie LowE, díky které profily snadno splňují požadavky na certifikaci výrobků určených pro pasivní domy. Vylepšené profily ARTEVO z materiálu RAU-FIPRO X® usnadňují a zefektivňují výrobu oken a zároveň rozšiřují oblast jejich použití. To vše s důrazem na optimalizaci finanční výkonnosti. Aby se daly kombinovat s jinými systémy REHAU, mají nové profily stavební hloubku 80 mm. Z tohoto důvodu REHAU letos představí i nové typy posuvů SLINOVA a SLINOVA X. Ve verzi X se používá kompozitní materiál, který umožňuje dosáhnout nejtenčí středové části, jaká byla kdy vyrobena v systému na bázi PVC. To výrazně zefektivňuje výrobu a montáž. Oba posuvné systémy používají systém kartáčkového těsnění, a proto jsou určeny především do teplejších klimatických podmínek.

Revoluce ve stínících systémech – inteligentní okenní sklo
Technologie inteligentního stínění Smart Shading mění samotné okenní tabule na inteligentní komponenty – ve srovnání se stávajícími systémy stínění je inteligentní stínění rychlejší a úspornější. Je založen na technologii SPD, která při dopadu světla postupně ztmavuje sklo, čímž účinně zabraňuje přehřívání. Uživatelé mohou úroveň stínění ovládat také manuálně pomocí nástěnného panelu, bezdrátového ovladače nebo jednoduše prostřednictvím aplikace REHAU spolu s dalšími funkcemi inteligentní domácnosti. Inteligentní stínění představuje revoluci iv památkově chráněných budovách, kde by instalace jakékoli jiné stínící techniky nepřicházela v úvahu. Další revoluční novinkou inteligentního okenního skla je funkce Smart Privacy, která se po stisku ovládacího tlačítka během několika milisekund změní z průhledné na naprosto neprůhlednou. Existují dvě verze, u Smart Privacy One se mění celá skleněná část okna, Smart Privacy Select umožňuje přepínání dílčích segmentů.

Vylepšení zabezpečení a softwaru
Vylepšen byl i systém Smart Guard, který nyní splňuje nejvyšší standardy z hlediska vzhledu a estetiky a zároveň spolu s aplikací REHAU vytváří ucelený bezpečnostní systém připravený na stále rostoucí požadavky moderní doby, který se snadno používá s možností dodatečné integrace dalších částí. Prevence proti vloupání je v současnosti stále více celosvětovým trendem. Společnost REHAU také vylepšila návrhový software REHAU REF o množství nových funkcí včetně integrace užitečných inovací, jako jsou REHAU Connect a Window.ID.

REHAU Connect je program pro plánování a objednávání, který spojuje koncového zákazníka s montážními firmami. Kromě profesionálně navrženého prostředí, ve kterém lze podrobně zadat všechny parametry požadovaných oken a prohlížet si jejich vizualizace, se REHAU Connect stává místem, kde si zákazník může vybrat firmu, která mu nejvíce vyhovuje, a firma může oslovit zákazníka, který je pro ni nejvhodnější. hlediska lokality, velikosti nebo typu zakázky.

Classical empty room interior 3d render,The rooms have wooden floors and gray walls ,decorate with white moulding,there are white window looking out to the nature view.

Window.ID je způsob monitorování materiálu od momentu jeho výroby až po jeho ekologickou recyklaci. Poskytuje kompletní dokumentaci a lokalizaci všech vyrobených oken, čímž spojuje výrobce s konečným výrobkem po celou dobu jeho životnosti. Jedná se o poměrně jednoduchou metodu, kterou lze v krátké době implementovat do všech okenních systémů. A je to jednoznačně další krok směrem k odpovědnosti.

Nové okenní profily ARTEVO a posuvné systémy SLINOVA a SLINOVA X jsou stejně jako všechny ostatní výrobky REHAU označeny značkou EcoPuls. Společnost REHAU tak chce zdůraznit svoji výjimečnou orientaci na maximální možnou udržitelnost sériové výroby – od získávání výrobních surovin až po ekologickou recyklaci.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny