10.7 C
Brno
Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Nečekejte žádný světlý interiér! Tento byt překvapí hned víckrát: Tajné dveře a hluboké barevné odstíny

Izraelská interiérová designérka Ariella Azaria-Berkowitz je známá tím, že klienti jí při řešení interiérů dají volnou ruku. Vytváří působivé prostory, ve kterých často dominují pro nás netypické odstíny hnědé, oranžové, černé, bronzové a dalších zemitých barev. Po bílých a světlých interiérech je to určitě inspirativní změna.

Majitelé viděli výsledek práce designérky poprvé až na konci projektu a kromě silné atmosféry, která z bytu sálá, byli překvapeni i tím, že zmizely další pokoje – ložnice. Neviděly totiž dveře do nich. Ty designérka dokonale zamaskovala, aby hlavní denní místnost působila nerušeně. Byt byl původně 4-pokojový, Ariella Azaria-Berkowitz jej přeměnila na třípokojový prostorný a harmonický celek pro pár, kterému už děti vylétly z hnízda.

Zmenšením pokojů pro děti vnikl prostor pro luxusní hlavní ložnici
Dvě malé ložnice jsou řešeny funkčně – o víkendech slouží mužovým dětem z předchozího manželství. Zmenšením objemu těchto pokojů vznikl prostor navíc pro hlavní ložnici manželů. Ta je řešena jako velká, požitkářská a luxusní místnost na spaní a relax. Rovněž zůstal prostor pro zvětšení kuchyně.

Tajné dveře
„Největším překvapením pro majitele byla změna vstupů do ložnice. Dveře jsou zakryty obkladem podobným stěně, bez zárubní a klik, čímž se vytvořilo úplné soukromí. Když jsou dveře do noční části zavřené, ani byste nevěřili, že tam jsou. Bylo zábavné vidět reakci majitelů, když poprvé vstoupili do bytu a ptali se, kam zmizely pokoje,“ říká designérka Azaria-Berkowitz. Tajné dveře vedou do chodby, ze které vejdete do dvou malých pokojů, koupelny, toalety pro hosty a hlavní ložnice.

Přečtěte si také
Minimální a zároveň rafinovaný! Podívejte se, co se stane, pokud v bytě zkombinujete bílou a tmavomodrou barvu
Žulová podlaha připomíná unikátní parkety
Byt navržený v elegantním městském stylu zahrnuje čisté linie a bohaté materiály, jakož i předměty, které osobně navrhla sama Ariella Azaria-Berkowitz. Po vstupu do bytu se ocitnete v hlavním prostoru, který byl vydlážděn světlo-krémovou žulou připomínající unikátní parkety. Tyto dlaždice spojují všechny prostory bytu kromě hlavní ložnice. V ní naleznete na zemi luxusní, odvážnou a dramatickou černou žulu. Designérka do všech místností, kromě dětských pokojů, zvolila podobnou barevnost – šedou a černou s nádechem oranžové a bronzové.

Velkou pohovku si přinesli ze starého bytu, ostatní je vyrobeno na míru
Jediný kus nábytku, který si domácí vzali z původního bytu, byla velká pohovka. Zbytek nábytku je vyroben na míru. Dnes obývací pokoj dotváří dvě látková křesla, konferenční stolek, taburetka s úložným prostorem a knihovna z černého dubu. Jídelní kout navrhla na míru designérka, tvoří jej základna ze dvou kovových rámů a částečně opracovaného černého dubu.

Classic scandinavian interior design black with sofa and pillows. 3D render illustration mock up.

Linka z tmavého ebenu a zrcadlení moře
Kuchyňská linka je navržena jako celek z tmavého ebenového dřeva, doplněná tmavě šedou mramorovou pracovní deskou. Za zmínku stojí i detaily, například zrcadlový obklad za jídelním ostrůvkem. Takže i tehdy, když sedíte zády k výhledu na moře – můžete ho vidět v odrazu.

Kouzlo hlavní ložnice
Hlavní ložnice je funkčně rozdělena do čtyř dobře definovaných oblastí. Zahrnuje prostor na spaní, šatník, koupelnu a technickou místnost s praktickými úložnými prostory. Plovoucí postel čalouněná zlatým sametem je orámována LED osvětlením. Strop nad postelí byl snížen a vybaven pravoúhlým svítidlem, které má stejnou velikost jako postel.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny