9.3 C
Brno
Středa, 22 března, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Podšívka se dá využít mnoha různými způsoby

Trh s látkami a textilním zbožím je v dnešní době dost široký. Mezi hodně kupovaným zbožím bychom nalezli i takzvanou podšívkovinu. Tato látka je nejčastěji tvořena z bavlny nebo hedvábí nízké hmotnosti, díky čemuž získává své jedinečné vlastnosti. Podšívka je oblíbená převážně kvůli široký množnostem použití, ovšem jak si mezi jejími mnoha variantami vybrat tu nejlepší?

Věnujte pozornost použitému materiálu

více v článku...

Když v obchodě narazíte na dvě zprvu úplně stejné podšívky, ještě to neznamená, že jsou zcela totožné. Mohou se lišit použitým materiálem, a právě jemu byste měli věnovat náležitou pozornost. Podšívka je nejčastěji vytvořena ze 100% polyesteru, ovšem výjimkou nejsou ani látky tvořené kombinací polyesteru a elastanu. Luxusnější podšívky se vyrábí z takzvané viskózy, avšak tento materiál se hodí spíše na šaty a sukně, než do běžných kabátů či bund.

Jaké jsou k dispozici vzory?

Obyčejné podšívky z kvalitních materiálů jsou k dispozici jako jednobarevné. To ovšem neznamená, že by nabízená barevná paleta byla nějak chudá. Vybírat můžete z celé řady odstínů od klasické bílé, přes neobvyklou světle béžovou až po černou. Barvy vámi kupované podšívky se budou lišit podle toho, na co látku potřebujete. Do tmavého saka těžko použijete červenou podšívku, protože by tato kombinaci působila jako pěst na oko.

Kolik podšívka stojí?

I když jsou podšívky mezi kupujícími velice oblíbené, nijak výrazně se to neodráží na jejich prodejních cenách. Metráž podšívka je v nabídce už od 26 korun za metr, což při šířce látky 150 centimetrů není vůbec špatné. Cena za jeden metr se pochopitelně liší v závislosti na gramáži, případně na daném barevném odstínu. Například hnědá podšívka stojí 60 korun za metr, avšak ani to není nijak likvidační sazba.

Podšívku můžete využít na podšití kabátu nebo sukně, ovšem pokaždé si dejte záležet na výběru nejlepšího možného materiálu a barvy. 

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny