8.4 C
Brno
Sobota, 3 června, 2023
- Komerční sdělení -40plus

Zvykli jsme si pracovat z domova. Je na to náš dům dostatečně přizpůsoben?

Světová pandemie nám změnila život před více než dvěma lety. Přirozeně jsme začali trávit více času doma a vyhýbali jsme se veřejným místům – i kancelářím. Nejen firmy zjistily, že při mírných změnách dokáží fungovat téměř stoprocentně on-line, stejně tak samotní zaměstnanci. Pokud patříte mezi ně, měli byste si položit zásadní otázku: je vaše domácí pracovní prostředí zdravé?

Zaměstnanci, kteří zůstali během posledních dvou let pracovat z domova, se postupně vracejí do kancelářského života a více se setkávají s kolegy v práci. Mnoha z nich práce z domova začala vyhovovat a tak při postupném návratu do kancelářského života jej podmiňují hybridní formou práce.

ZDROJ VELUX
Společnost VELUX v roce 2021 připravila ve spolupráci se světovou průzkumnou agenturou Ipsos průzkum, kterého se zúčastnilo více než 15 000 respondentů ze 16 zemí s názvem „Zkušenost s prací z domova, 2021” („The Work from Home Experience, 2021”). Průzkum například ukázal, že:

více než 50 % dotázaných na pravidelné bázi pracuje z domova (čtyři- až pětkrát do týdne),
respondentům nejvíce záleží v jejich domácí pracovně na denním světle, čerstvém vzduchu a na vhodné pokojové teplotě,
osloveným na home-office nejvíce vyhovuje pocit větší svobody, více volného času a celkové zlepšení kvality jejich života.

ZDROJ VELUX

Respondentům doma nejvíc záleží na:
denním světle, …

Denní světlo je mimořádně motivačním faktorem v otázce pracovní produktivity. „Určitě to sami znáte. Mnohem lépe se vám pracuje u zdroje denního světla, kdy se můžete podívat ven oknem nebo na hru denního světla v interiéru, díky čemuž si od počítače zároveň odpočinou i vaše oči,” říká Zdeněk Okáč ze společnosti VELUX a pokračuje „v případě, že jsi jen zařizujete svou domácí pracovnu a bydlíte v domě se šikmou střechou, doporučuji vytvořit si pracovní místo v podkroví. Během dne se můžete plně soustředit na práci a zároveň máte svůj pracovní život rozdělen na pracovní a soukromou zónu.“

Společnost VELUX se již desítky let stará o přívod denního světla do interiéru, jehož přes šikmou střechu může do interiéru přijít až dvojnásobek ve srovnání s fasádními okny (při stejné velikosti).

ZDROJ VELUX
čerstvém vzduchu …

Ruku v ruce s denním světlem přichází do interiéru i čerstvý vzduch. „Nezapomínejte okna ve své pracovní místnosti pravidelně otevírat, postavit se od pracovního stolu a nadechnout se čerstvého vzduchu. Vždyť často i při procházce nebo při krátkém pobytu na vzduchu můžete přijít na jiné myšlenky a kreativní nápady, případně získáte novou perspektivu,” doplňuje Zdeněk Okáč.

Positive woman video calling using laptop. Businesswoman teleconferencing on laptop while working from home.

ZDROJ VELUX
a příjemné pokojové teplotě.

„V případě vysokých teplot během příchozího léta můžete využít v podkroví venkovní markýzy, které se postarají o příjemnou interiérovou teplotu a zároveň jej jemně zastíní,“ uzavírá Zdeněk Okáč ze společnosti VELUX.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny